20 Mart 2010 Cumartesi

Biri Bana Anlatsın

Çok güzel bir cumartesi günü çalışmak için saat 7 de yataktan kalktıktan sonra bir yandan ayılmak için kahvaltı yaparken acayip bir sesle irkildim. Bu ses beni kendime getirmeye yetti de arttı bile. Ses Pakize Suda'ya aitti.

Pakize Abla nicedir Gezelim Görelim tadında bir program yapmaya başlamış. Programın adı da "Geze Geze Bitiremedik Monakodumun Anadolu'sunu"ymuş. Türkiyenin çeşitli yerlerini bir yandan gezerek görerek tanıtırken diğer yandan da yöre halkına türlü türlü işkenceler yapıyormuş.

Ben de sabahki programda (Sabah milleti ayıltak için kullanıyorlar heralde programı) güzide [Adı Bende Saklı] şehrimizi tanıtma esnasında bölgedeki meslek yüksek okulunda okuyan buram buram anadolu kokan emo gençlerimizin saçlarına takmış durumdaydı. Sonra hızını alamayıp her gördüğüne laf atmaya başlayınca onu gören yerli halk kaçışmaya başladı. Ben de dayanamayıp "Allah'ın delisine program yaptırıyolar" deyivermişim. Bunun üzerine annem de Pakize Suda ile yaşamış olduğu küçük bir anısını anlattı.

Malum pek de büyük bir şehirde yaşadığımız söylenemez. Biraz köy biraz kent tadında ilginç bir yer burası. Neyse efem yıllar yıllar önce Pakize Abla güzide şehrimize uğramış. Tabi o zaman böyle "Sanatçı" bolluğu da yok. Bizim validegil taa köyden Pakize Abla'yı görmeye gelmişler. Validenin tabiriyle Deli deli şarkı söylemiş. Seyitip seyitip gitmiş. Hiç birşey de anlamamışlar.

Şimdi elimdeki tüm verilere dayanarak soruyorum : Pekize Suda'yı deli mi skti de böyle oldu arkadaşlar ?

Dipnot: Biri bana gelsin, O da sensin....

Hiç yorum yok:
Kopirayt mopirayt hikaye. Şurdan bi ufak al üstü kalsın...